Dlaczego Twoje dziecko potrzebuje oczyszczacza powietrza do swojego pokoju

Dzieci są bardziej wrażliwe na kurz i alergeny niż dorośli. Rynek nawilżaczy i oczyszczaczy powietrza przeżywa rozkwit, ponieważ rodzice coraz częściej zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie dla ich dzieci stanowi zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach. Te urządzenia nie są tylko na zatkany nos czy suchą skórę w zimie. Oczyszczacz powietrza lub nawilżacz powietrza może pomóc w zapobieganiu długotrwałym negatywnym skutkom narażenia na zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. Ryzyko związane z niską jakością powietrza w pomieszczeniach (IAQ) jest dobrze udokumentowane, a dzieci są szczególnie podatne na negatywne skutki wysokiej wilgotności i pleśni, a także unoszących się w powietrzu substancji drażniących, takich jak kurz i sierść zwierząt domowych.

Co to jest IAQ?

IAQ to jakość powietrza w naszych domach. Ważne jest, aby zrozumieć, jak zanieczyszczenia mogą wpływać na nasze zdrowie. Aż 50% gospodarstw domowych w USA ma wysoki poziom zanieczyszczeń, które mogą powodować problemy zdrowotne.

Główną przyczyną złej jakości powietrza w pomieszczeniach jest brak wentylacji w naszych domach. Ogrzewamy i chłodzimy nasze domy, aby utrzymać w nich komfortową temperaturę, ale musimy je również wentylować, aby usunąć zanieczyszczenia, które mogą powodować problemy zdrowotne. Gdy włączamy ogrzewanie i klimatyzację, zmniejszamy przepływ powietrza w pomieszczeniach. Ilość zanieczyszczeń w domu i jakość powietrza w pomieszczeniach są ze sobą powiązane.

Dlaczego powietrze w pomieszczeniach jest tak zanieczyszczone?

Najbardziej oczywistym zanieczyszczeniem jest kurz, który pochodzi z różnych źródeł wewnątrz i na zewnątrz domu, w tym ze skóry ludzi i zwierząt, roztoczy w dywanach oraz z zewnątrz. Powszechne zanieczyszczenia wewnątrz pomieszczeń obejmują pleśń, zarodniki, sierść zwierząt domowych, dym tytoniowy, tlenek węgla, insektycydy i pestycydy.

Jakość powietrza w domach jest często od 2 do 5 razy gorsza niż na zewnątrz, w zależności od ilości zanieczyszczeń w pomieszczeniach, ilości wentylacji i aktywności mieszkańców. Zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach zostały powiązane z astmą, alergiami, a nawet chorobami takimi jak rak.

Korzyści z oczyszczacza powietrza dla dzieci

Najważniejszym powodem stosowania oczyszczacza powietrza jest to, że pomaga on zmniejszyć ilość zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach, które mogą nasilać alergie i astmę u dzieci.

Oczyszczacze powietrza mogą również przynieść korzyści dzieciom, zmniejszając ryzyko zachorowania na niektóre infekcje, takie jak te, które powodują przeziębienie, kaszel i infekcje uszu.

Oczyszczacze powietrza zmniejszają ilość kurzu w powietrzu, co może pomóc w zapobieganiu alergiom u dzieci.

Korzyści z nawilżacza dla dzieci

Nawilżacze powietrza mogą przynieść dzieciom korzyści poprzez zmniejszenie ryzyka zachorowania na niektóre infekcje, takie jak te, które powodują przeziębienia, kaszel i infekcje uszu.

Nawilżacze mogą również pomóc złagodzić objawy alergii i astmy, które są powszechne u dzieci. Używanie nawilżacza może pomóc w zapobieganiu lub zmniejszeniu objawów u dzieci, które mieszkają w suchym klimacie.

Dzieci, które mają egzemę mogą doświadczyć zmniejszenia swędzenia i zaczerwienienia, gdy wilgotność w ich domu jest zwiększona.

Które oczyszczacze powietrza są najlepsze dla Twojego dziecka?

Niektóre z najlepszych oczyszczaczy powietrza dla dzieci to oczyszczacze całego domu, które są zaprojektowane do oczyszczania powietrza w całym domu. Urządzenia te występują w 2 różnych stylach.

Montowane na suficie - Te urządzenia są przeznaczone do czyszczenia powietrza w całym pomieszczeniu. Używają one wbudowanego wentylatora do przepychania powietrza w górę do kanałów powietrznych w suficie, a następnie z powrotem w dół do pokoju. Jednostki te są stosunkowo dyskretne, ale nie są zbyt przenośne.

Montowane na ścianie - Jednostki te są przeznaczone do oczyszczania powietrza w pojedynczym pomieszczeniu. Wykorzystują one wbudowany wentylator do przepychania powietrza w górę przez kanał ścienny, do sufitu, a następnie z powrotem w dół do pomieszczenia. Jednostki te są przenośne, ale są mniej wydajne niż jednostki montowane na suficie.

Nawilżacze są zaprojektowane, aby zapewnić wilgoć, której zwykle brakuje w suchym klimacie. Są one również pomocne w łagodzeniu objawów suchej skóry i egzemy. Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w zmniejszeniu ilości zanieczyszczeń w Twoim domu. Może to być szczególnie pomocne dla osób cierpiących na alergie lub astmę. I wreszcie, monitory jakości powietrza mogą pomóc Ci śledzić poziom zanieczyszczeń w Twoim domu. Informacje te mogą pomóc w podjęciu decyzji, kiedy należy użyć oczyszczacza lub nawilżacza powietrza.