Spotkanie Slask Wroclaw vs Widzew Łódź zakończone wynikiem 2-1 dnia 2024-03-02 16:30 na stadionie Tarczyński Arena

W meczu 23. kolejki Ekstraklasy drużyny Slask Wrocław i Widzew Łódź spotkały się na Tarczyński Arena, a emocje sięgały zenitu. Mimo bramkowej niemocy w pierwszej połowie, ostatecznie to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 2-1 nad wyżej notowanymi gośćmi. Mecz odbył się 2 marca 2024 roku o godzinie 16:30, ale jego efekty wciąż rozgrzewają serca kibiców.

Relacja z meczu piłki nożnej: Slask Wroclaw vs. Widzew Łódź

Mecz 23. kolejki Ekstraklasy pomiędzy drużynami Slask Wroclaw a Widzew Łódź odbył się na przepięknym stadionie Tarczyński Arena. W trudnych warunkach atmosferycznych, przy pełnych trybunach, obie ekipy starały się zaprezentować jak najlepszy futbol.

Sędzia główny Bartosz Frankowski, sprawiedliwie prowadził spotkanie, nie pozwalając na zbyt brutalną grę zawodników. Zarówno gospodarze, jak i goście, mieli swoje szanse na zdobycie bramki, ale do przerwy wynik pozostawał niezmieniony - 0-0.

Druga połowa okazała się bardziej emocjonująca, gdyż to w niej padły wszystkie bramki tego meczu. W 53. minucie Nahuel Leiva popisując się świetnym dryblingiem i precyzyjnym strzałem, wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie gospodarzom 1-0.

Slask Wroclaw nie zwalniał tempa i w 78. minucie Nahuel Leiva ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem asystującemu P. Samiec-Talarowi. Euforia na trybunach była ogromna, gdyż gospodarze prowadzili już 2-0.

Jednak Widzew Łódź nie zamierzał się poddać i w samej końcówce, w 90. minucie, I. Rondić skutecznie wykorzystał sytuację po zamieszaniu w polu karnym Slaska, ustalając wynik na 2-1.

Mecz nie obył się bez kartek, bo sędzia musiał kilkukrotnie interweniować. Żółte kartki otrzymali m.in. Alen Mustafić oraz Yegor Matsenko ze strony gospodarzy, a po stronie gości karane były Ernest Terpiłowski, Bartłomiej Pawłowski, Rafał Gikiewicz, Dominik Kun, Jordi Sánchez, Fábio Nunes i Mateusz Żyro.

Po tym spotkaniu Slask Wroclaw zmierzy się kolejno z Jagiellonią, Puszczą Niepołomice i Piastem Gliwice, natomiast Widzew Łódź czekają starcia z Legią Warszawa, Cracovią Kraków i Koroną Kielce. Emocje gwarantowane!